Dni Gniewu Społecznego - plan wydarzeń (2011 r.)Przeczytaj Manifest Dni Gniewu Społecznego
 
Można dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić znajomych za jego pomocą. Niech każdy zabierze ze sobą co najmniej jedną dodatkową osobę, będzie nas dwa razy więcej!

W czwartek 26 maja zaczynamy lokalny protest, który ma być wstępem do Dni Gniewu. Władze miasta Warszawy planują kolejne podwyżki czynszów oraz podwyżkę cen transportu publicznego o 100%. Rada Warszawy ma "dyskutować" o tych podwyżkach w czwartek. Będziemy tam z głośnym protestem! Godz. 11:00, PKiN, Sala Warszawska, IV Piętro.

W piątek 27 maja odbędzie się pikieta / happening pod tytułem "Baraki dla Obamy" - amerykańskiemu prezydentowi zostanie m.in. zaprezentowana oferta zasobu komunalnego w Warszawie, gdyż Warszawy nie stać na inny rodzaj noclegu dla lokatorów bez tytułu prawnego, takich jak Obama. W ciągu dnia, delegaci na Szczyt Państw Grupy Wyszehradzkiej będą natykać się na inne niespodzianki. Pikieta zaczyna się o godz. 17:00 pod Pałacem Prezydenckim. Demonstracja Inicjatywy Stop Wojnie zaczyna się nieco póżniej.

Grupa anonimowych aktywistów ogłasza, że osoba, której uda się skonfrontować Obamę na żywo, otrzyma specjalną nagrodę. Nową parę butów jeśli zdecyduje się na wariant obuwniczy, kopę jaj z gospodarstwa ekologicznego w przypadku wariantu nabiałowego (jeśli konfrontacja będzie wegańska, dostępne będą wegańskie zamienniki).

W sobotę 28 maja odbędzie się główny protest i demonstracja. Zaczynamy o godz. 12:00 na pl. Trzech Krzyży. Zaprotestujemy zarówno w sprawach związanych z wizytą Baracka Obamy - przeciwko umieszczeniu nowej bazy myśliwców F-16 w Polsce, oraz lansowanym przez prezydenta Obamę i amerykańskie korporacje wydobycia gazu łupkowego w Polsce, co stanowi ogromne zagrożenie dla ekologii w Polsce. Demonstracja będzie odpowiedzią na antyspołeczną politykę rządu i zmasowany atak na prawa pracowników, lokatorów, studentów, pacjentów, bezrobotnych, imigrantów i wykluczonych poza nawias społeczeństwa.

JESTEŚMY WKURWIENI I NIE BĘDZIEMY TEGO WIĘCEJ TOLEROWAĆ!

Przyjdź z gwizdkami, bębnami i pustymi garnkami! W demonstracjach wezmą udział pracownicy, lokatorzy, bezrobotni z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i innych miast.

Osoby które są zainteresowane wspólnym wyjazdem z Wrocławia mogą zapisywać się na listę w Centrum Reanimacji Kultury.

No comments:

Post a Comment